پاکسازی و میکرودرم

یکی از حساس ترین قسمت های بدن پوست می باشد. تقریبا 78% از افراد جامعه دارای مشکلات پوستی می باشند که یکی از راه های برطرف کردن مشکلات پوستی ، پاکسازی و میکرودرم ابریژن است که نتایج حاصل از آن تقریبا بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده می باشد.

میکرودرم ابریژن یا پاکسازی پوست چیست ؟

میکرودرم یک روش بدون نیاز به جراحی برای پاکسازی و از بین بردن جای جوش است. در این شیوه پاکسازی پوست ، لایه برداری سلول های مرده لایه بالایی پوست انجام می شود که باعث تحریک رشد کلاژن می گردد تا پوست سالم جدید که دارای ظاهر بهتر و شفاف تری است ، نمایان شود.

کاربرد های میکرودرم :

  • رفع چین و چروک های ریز
  • درمان منافذ باز پوست
  • درمان کک مک و لک
  • درمان کمرنگی پوست و آفتاب سوختگی
  • درمان خشکی پوست

 

پاکسازی و میکرودرم

 

روش انجام میکرودرم :

روش انجام میکرودرم ابریژن در کلینیک های پوست ، مو ، زیبایی صورت می گیرد که هر جلسه درمان حدودا بین نیم ساعت تا 1 ساعت زمان می برد.

تنها 1 جلسه میکرودرم ابریژن باعث بهتر شدن رنگ و حالت پوست و سلامتی آن می شود. بهترین نتیجه پاکسازی و میکرودرم پوست زمانی حاصل می شود که فرد در جلسات متفاوت به فاصله 2 یا 3 هفته تحت درمان میکرودرم قرار بگیرد.

متخصص پوست و مو و زیبایی با تجربه با معاینه پوست یکی از روش های پاکسازی و میکرودرم یا میکرونیدلینگ را پیشنهاد می دهد، از فواید پاکسازی پوست می توان به ریسک کم و بدون درد بودن آن اشاره کرد.

افراد باید به این نکته توجه کنند که اگر روش درمانی میکرودرم ابریژن توسط بهترین پزشک پوست ، مو و زیبایی صورت بگیرد، احتمال بروز عوارض و مضرات میکرودرم به حداقل می رسد.

مراقبت های پس از انجام میکروردرم :

پس از انجام میکرودرم تا 24 ساعت از انجام هرگونه فعالیت سنگین خودداری نمایید.

استفاده از ضد آفتاب در خارج از خانه به بیمار توصیه می شود تا پوست در برابر اشعه های مضر فرابنفش محافظت شود.

معایب میکرودرم نسبت به فواید آن بسیار کم می باشد و ممکن است علائمی مانند درد ، تورم یا قرمزی در پوست به وجود بیاید که به صورت موقتی بوده و به مرور زمان از بین می رود.

از اصلاح و اپیلاسیون پس از انجام میکرودرم تا 1 هفته اجتناب نمایید.

تا مدتی پس از انجام میکرودرم ابریژن شنا و ورزش انجام ندهید زیرا باعث به وجود آمدن احساس ناراحتی در پوست می شود.

در روز نخست پس از درمان میکرودرم ، صورتتان را آرایش نکنید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید.

هزینه و قیمت پاکسازی پوست یا میکرودرم به عواملی از جله تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد و از سایر روش های جوان سازی و جراحی پوست ارزان تر می باشد.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر سپاهان

دکتر محمد طالبی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.