تزریق ژل با نتیجه کاملا طبیعی + کلینیک سپاهان

با افزایش سن چروک هایی بر روی پوست بدن و صورت ایجاد می شود که راه های مختلفی برای از بین بردن آن ها وجود دارد که می توان به تزریق ژل ، فیلر و بوتاکس اشاره کرد. کلینیک سپاهان ، بهترین مرکز پوست و زیبایی در اصفهان ، از پزشکان و متخصصان مجبر ، این دست از تزریقات زیبایی را در سطحی بسیار عالی به انجام می رسانند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید ؛ چرا که قصد داریم این پروسه زیبایی را به صورت کامل مورد بحث قرار دهیم. اگر قصد انجام تزریق فیلر در هر نقطه صورت خود را دارید ، مطالعه این مقاله می تواند مفید باشد.

 

 

تزریق ژل چیست ؟

در این روش درمانی انواعی از ژل ها به زیر پوست تزریق می شود که باعث پر شدن بافت ها می شود و چین و چروک ها ایجاد شده بر روی پوست را از بین می برد. ژل ها را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی کرد :

ژل های قابل جذب: این ژل ها به دلیل اینکه از جنس پروتیئن های بدن می باشد به راحتی توسط پوست جذب می شوند.

ژل های دیر جذب: این نوع ژل باعث تحریک بافت سازی می شود و طی مدت یک تا پنج سال عمل می کند. ژل رادیس از این نوع می باشند.

ژل های غیر قابل جذب: این نوع ژل به هیچ وجه توسط پوست جذب نمی شود. ژل آکوآمید و آرتکل از این نوع می باشند.

عملکرد ژل پس از تزریق چگونه است؟

توجه داشته باشید که با افزایش سن و تاثیر گذاری برخی موارد ، سبب خواهد شد تا پوست حجم خود و شادابی را از دست دهد و فرایند تولید کلاژن در بافت های زیرین کاهش یابد. در پی این کاهش حجم بروز خستگی ظاهری ، کاهش طراوت پوست تاثیر خواهد گذاشت. اما با وجود هیالورونیک اسید موجود در ژل ها که به عنوان ساختمان اصلی پوست شناخته می شود ، می توان از بروز این عوارض پیشگیری کرد. بنابراین با بکارگیری از تزریق ژل در نواحی مورد نظر می توان حجم از دست رفته را جبران کردن و چین و چروک های ناشی از آن را از بین برد.

 

 

تزریق ژل

 

 تزریق ژل به چه افرادی توصیه می شود

 • افرادی که چین و چروک عمیق بر روی پوست خود دارند
 • افرادی که سن کمی دارند ولی تمایل به افزایش حجم در صورت دارند
 • افرادی که تمایل دارند با تزریق ژل زیباتر و جوان تر به نظر برسند
 • افرادی که لب های کوچکی دارند و این باعث می شود که هنگام خندیدن لب های شان مشخص نشود

سن مناسب جهت تزریق ژل

با توجه به توصیه و نظر پزشک ، کاندیدای اصلی این پروسه افراد در سن بالای 40 الی 45 سال می باشند ، که طی گذشت زمان و افزایش سن دچار چین و چروک و کاهش حجم پوست نیز شده اند. به همین منظور بهتر است افراد در این بازه سنی و برای رفع عارضه های موجود به پزشک مراجعه کنند. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد مورد نیاز همچون ایجاد شادابی و طراوت پوست ، ایجاد تقارن و موارد دیگر افراد می توانند در سن کمتر از 40 سال نیز از این تکنیک بکار گیرند ، که در صورت صلاح دید پزشک انجام خواهد شد.

تزریق کردن ژل چه مزایایی دارد ؟

 • آلرژی ایجاد نمی کند.
 • تزریق ژل قابلیت تکرار دارد.
 • این پروسه زیبایی بدون عارضه می باشد.
 • ژل ها بیشتر از شش ماه ماندگاری دارد.
 • از نظر هزینه مقرون به صرفه می باشد.
 • بیمار درد کمی در هنگام تزریق احساس می کند.
 • از ژل برای رفع چین و چروک های عمیق نیز استفاده می شود.

 

تزریق ژل

 

کاربرد تزریق ژل در اصفهان

حجم دهی گونه ، چانه و لب

از نظر اصول زیبایی شناسی لب و گونه در صورتی موجب زیبایی بیشتر افراد خواهند شد که حجیم باشند. گونه و لب های برخی از افراد به طور مادرزادی از حجم لازم برخوردار نبوده یا بر اثر عواملی مانند کهولت سن ، حجم خود را از دست داده اند. همچنین باید بگوییم که چانه ایده آل در خانم ها 2 میلیمتر عقب تر از لب پایین بوده و در آقایان در راستای لب پایین یا دو میلیمتر جلوتر از آن می باشد. در برخی از افراد، چانه عقب تر از حالت استاندارد بوده و این امر ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. با تزریق ژل می توان به لب ها، گونه ها و چانه حجم بخشید و موجب بهبود ظاهر افراد شد.

رفع چین و چروک

چین و چروک هایی که در نواحی مختلف صورت همچون اطراف چشم ها، روی پیشانی و غیره وجود دارند را می توان با تزریق کردن ژل در اصفهان از بین برد و خطوط اخم و خنده را کم عمق کرد.

از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم

زیر چشم برخی از افراد به طور مادرزادی گود و کبود بوده یا ممکن است عواملی مانند تغذیه نادرست موجب بروز کبودی و گودی در زیر چشم شوند که این امر موجب خسته به نظر رسیدن چشم ها می شود، تزریق ژل روشی است که با انجام آن می توان این مشکل را رفع کرد.

تزریق ژل به دست ها

از جمله اعضایی که تزریق در آن ها انجام می شود دست ها می باشند. تزریق به دست ها نیز مانند سایر اجزای صورت برای پوشاندن آثار پیری موثر می باشند. دست ها هنگام پیری لاغر و کم حجم می شوند ، که با تزریق ژل می توان به آن ها ظاهر پری بخشید.

 

تزریق ژل

 

نحوه تزریق ژل

در کلینیک زیبایی سپاهان ، دکتر محمد طالبی از ژل هیالورونیک اسید به دلیل ایمن بودن آن برای تزریق ژل استفاده می کند. این نوع ژل به دلیل اینکه با سلول های بدن سازگار است موجب بروز عارضه در افراد نخواهد شد. در کلینیک زیبایی سپاهان ابتدا فرد متقاضی به دقت معاینه شده و در رابطه با انتظاراتش از انجام این روش از او سوال می گردد. سپس میزان ژل مورد نیاز، تعیین شده و بعد از بی حس شدن موضع، به وسیله سوزن هایی که بسیار نازک هستند در محل مورد نظر تزریق می شود.

تزریق کردن ژل لب

لب ها از جمله مهم ترین اعضای صورت در زیبایی هستند که امکان دارد در برخی از افراد به طور مادرزادی دارای تقارن نبوده و برجسته نباشند یا ممکن است در ابتدا حجیم بوده و با گذشت زمان حجم و جذابیت اولیه خود را از دست داده باشند. طبق استانداردهای زیبایی ، یک لب زیبا حجیم می باشد و به طور کلی حجم لب پایین بیشتر از حجم لب بالا بوده و 2 میلیمتر از آن جلوتر است. همچنین لب ها باید در دو طرف خود دارای تقارن باشند.

 

تزریق ژل

 

تزریق ژل به لب ها چگونه انجام می شود ؟

مطلوب بودن نتیجه تزريق ژل به لب ها تا حد زیادی به شناخت پزشک از ساختمان پوست و اجزای صورت، میزان مهارت و آشنایی وی با تکنیک این روش جوانسازی پوست که شامل تعیین محل مناسب برای تزریق، میزان ژل مورد نیاز و قرار دادن آن در لایه های مناسب پوست است می باشد. اینکه تزریق باید سطحی انجام شود یا عمقی و همچنین اینکه میزان ژل باید چقدر باشد بستگی به نوع ماده و صلاحدید پزشک دارد، معمولاً پر کردن فرورفتگی ها و برجسته کردن لب ها با ژل هیالورونیک اسید به میزان ژل کمتری نسبت به ژل های دیگر نیاز دارد زیرا ژل هایی که از ترکیبات هیالورونیک اسید تشکیل شده اند آب زیادی را در نواحی اطراف خود جذب کرده و به این ترتیب موجب حجم دهی بیشتری می شوند. برای انجام تزریق ژل پزشک ابتدا اقدام به تمیز کردن لب ها با استفاده از محلول های ضد میکروبی یا الکل کرده و سپس با استفاده از مواد مخصوص ناحیه مرد نظر را بی حس کرده و برای تزریق آماده می نماید. سپس میزان ژل مورد نیاز به وسیله سوزن هایی که نازک بوده و بسیار ظریف هستند در زوایا و جهات درست در لایه های پوستی مورد نظر تزریق می گردد.

 

 

کدام دسته از ژل ها بهتر است دائمی یا موقتی؟

بهترین نوع ژل ، بخصوص در افرادی که برای اولین بار می خواهند از آن استفاده کنند نوع موقتی می باشد. زیرا در صورت عدم رضایت زیبا جو پس از مدتی تاثیرات آن به مرور کاهش یافته و به صورت دائمی باقی نمی ماند ، در صورتی که تزریق ژل های دائمی به راحتی جذب نخواهند شد و طی یک پروسه دشوار از بین می رود و حتی ممکن است تا مدت ها باقی بمانند.

بعد از تزريق ژل چه مراقبت هایی باید انجام گیرد ؟

 • تا ده روز از رفتن به استخر و سونا بپرهیزد.
 • به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکند.
 • طی دو هفته اول بعد از تزریق روزانه 10 الی 15 لیوان آب بنوشید.
 • در چند روز اول بعد از تزریق از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • تورم و قرمزی بعد از تزریق ژل طبیعی می باشد و پس از چند روز از بین می رود.
 • بیمار پس از تزریق تا ده روز از قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید خودداری کند.
 • ممکن است طی چهار هفته اول بعد از تزریق جوش های ریزی بزنید که به مرور از بین می رود.
 • در صورتی که پس از تزریق احساس خارش داشتید می توانید از آنتی هیستامین ها استفاده کنید.

 

تزریق ژل

 

در تزریق ژل لب باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

قبل از انجام این روش جوانسازی باید لب ها را به دقت بررسی کرد تا در صورت وجود اختلالات عملکردی ابتدا این اختلالات برطرف شده و سپس تزریق ژل را انجام داد. سایز اولیه لب ها، دینامیک و میمیک آن ها و همچنین اجزای صورت باید در هنگام فرم دهی لب ها مورد توجه قرار گیرند و از فرم دهی آن ها به شکل غیرطبیعی خودداری کرد. به هیچ عنوان نباید تزریق به نواحی دو طرف لب را بدون در نظر گرفتن و توجه به ناحیه مرکزی آن انجام داد.

اقدامات قبل از تزريق ژل به شرح ذیل می باشد

 1. افراد متقاضی برای تزریق کردن ژل بدون آرایش صورت برای جوانسازی با این روش مراجعه کنند.
 2. بیمار قبل از انجام این پروسه به مدت سه روز نباید از داروهایی رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده کند.
 3. به مدت سه روز قبل از تزریق ژل از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 4. در صورتی که قصد انجام جوانسازی پوست با ژل را دارید به مدت دو هفته قبل از مراجعه از انجام خدمات دندانپزشکی خودداری کنید.

تفاوت بین تزریق ژل با بوتاکس

بوتاکس نوعی سم است که با فلج کردن عصب های دور چشم ، ابروها و غیره می تواند چروک هایی را که با بالا رفتن سن در بدن ایجاد شده است را به طور موقت از بین ببرد. اما با تزریق ژل به پیشانی ، گونه ها ، چانه ، لب ها و غیره به این نواحی حجم داده می شود. بعد از تزریق اسیدهیالورونیک طبیعی که با بالا رفتن سن کاهش یافته ، مجدد تامین می شود. ژل های تزریقی ، پوست ظاهری را پر ، مرطوب و نرم می کنند.

 

تزریق ژل

 

میزان ماندگاری تزریق ژل در لب

به طور کلی طول عمر ژل های تزریقی نسبت به کیفیت و همچنین برندشان با یکدیگر تفاوت دارند و ماندگاری آن ها در برخی موارد ، طبق زمان گفته شده نیست و ممکن است کمتر و یا بیشتر شود. در موارد زیر به بعضی از این موارد تاثیر گذار بر مدت ماندگاری ژل می پردازیم که عبارتند از  :

سوخت و ساز بدن :  اولین موردی که تاثیر وافری بر افزایش طول عمر ژل می گذارد ، متابولیسم و سوخت و ساز بدن می باشد. در واقع  باید گفت که مکانیسم موثر در تنظیم سرعت سوخت و ساز بدن باعث افزایش میزان سرعت تجزیه ژل می شود. از این رو اگر شخصی ، متابولیسم بدنی با سرعت بالا داشته باشد ، در این داوطلب ژل لب با سرعت بالایی از بین می رود.

تاثیر محیط : از موارد دیگر تاثیرگزار بر تزریق ژل ، دستکاری لب (مثل کندن پوسته‌ های خشک لب) فشار آوردن بر لب ، نوشیدن مایعات گرم ، قرار داشتن در مناطق گرم مانند سونا ، فصل تابستان ، ماسک زدن به طور مداوم و غیره می باشد که مدت زمان ماندگاری ژل لب را با سریع تر کاهش می دهد.

تزریق مکرر ژل : تزریق ژل لب نیز می تواند به افزایش طول مدت ماندگاری کمک کند. ماندگاری تزریق ژل در اولین تزریق کوتاه بوده و با سرعت بیشتری تجزیه می شود. اما با تزریق ژل به طورمکرر ، باعث افزایش طول عمر آن و همچنین تشکیل کلاژن بیشتر در اطراف ژل می شود. از این رو در طول زمان ، با تمدید مجدد این پروسه حجم دهی به لب ، ثبات تزریق ژل در لب و در نتیجه افزایش حجم آن بیشتر می شود.

حرکت دهان : حرکت مکرر لب و دهان نیز به تجزیه اسید هیالورونیک کمک می کند. با حرکت مداوم لب ،  پیوند ژل ها به یکدیگر گسسته شده و سبب جذب محصول می شود.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل

یکی از سوالات متداول زیباجویان تزریق ژل ، هنگام مراجعه به مطب بهترین دکتر زیبایی ، پرسش در خصوص ماندگاری این پروسه جوانسازی می باشد. امروزه اغلب با استفاده از ژل های اسید هیالورونیک ، که ماده ای با قابلیت جذب بالا است ، افراد اقدام به فرم دهی و حجم دهی در نقاط مورد هدف می کنند. این نکته مهم را گوشزد کنیم که بهتر است در رابطه با جذب ژل به بدن خود نگران نباشید ؛ زیرا به طور طبیعی این ماده در بدن انسان وجود دارد و در نتیجه ، جذب آن مشکلی برای شخص ایجاد نمی کند. در خصوص مدت ماندگاری ژل ها ، اشاره کنیم که طول عمر ژل تزریق شده ، نسبت به برند ژل ، متابولیسم بدن ،  موضع هدف و همچنین متد تزریق ، متغیر می باشد که در حالت کلی ماندگاری ژل ، حدودا 6 ماه تا یکسال است.

ماندگاری انواع ژل ها

ژل های دائمی :  این نوع ژل ها پس از تزریق به بدن جذب نشده و در نتیجه ماندگاری همیشگی دارد. البته پزشکان این ژل ها را با توجه به عوارضی که دارند ، توصیه نمی کنند.

ژل های موقتی :  این دسته از ژل ها ، هیالورونیک اسید می باشد که وجود آن ها با بدن سازگار و نتیجه اش خوشایند می باشد ، مدت زمان ماندگاری آن ها اغلب 6 الی 12 ماه می باشد.

ژل های نیمه موقت : مواد تشکیل دهنده آن ها کلسیم هیدروکسی می باشد که کاربرد آن در شیارهای عمیق پوستی می باشد.

چه کسانی نباید تزریق ژل انجام دهند ؟

اگر جزء افراد زیر می باشید ، بهتر است این فرایند زیبایی را انجام ندهید :

 • در صورتی که از جمله داوطلبانی هستید که پوست تان ملتهب است و به آکنه فعال و راش پوستی مبتلا هستید.
 • یکی از ترکیبات ژل موجب بروز واکنش های آلرژیک در داوطلب می شود.
 • پوست تان مستعد ایجاد زخم است.

عوارض تزریق این تکنیک چیست ؟

بسیاری از افراد در جلسه مشاوره درباره عوارض این روش جوانسازی می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای جوانسازی پوست به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنند و مراقبت های قبل و بعد از آن را به طور کامل رعایت نمایند دچهر هیچ عارضه ای نخواهند شد. تنها عیب این روش تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد. شما عزیزان می توانید برای مشاهده فیلم تزریق ژل گونه و لب و غیره به گالری ویدیو وب سایت یا صفحه اینستاگرام کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر سپاهان ، بهترین کلینیک زیبایی اصفهان ، مراجعه کنید.

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

خبر خوب این است که نه ژل و نه بوتاکس هیچ کدام تاثیری بر سیستم ایمنی بدن نمی گذارند بنابراین مشکلی ایجاد نمی کنند.  اما این در مورد ژل های مرغوب می باشد در صورتی که ژل نا معتبر و تاریخ مصرف گذشته توسط سودجویان و افرادی که تجربه پزشکی در خصوص تزریق ژل ندارند می توانند موجب عفونت ، واکنش های آلرژیک و حتی مرگ سلول های پوستی و غیره شوند.

خطر دیگر می تواند با روش تزریق نامناسب باشد که نه تنها منجر به برآمدگی و تورم پوستی می شود ، بلکه  خطرات جانبی جدی مانند آمبولی و مرگ سلول های پوستی را در پی دارد. از این رو سازمان غذا و دارو آمریکا با یک هشدار جدی خواستار مراجعه نکردن به پزشکان نامعتبر شده زیرا محصولات آلوده و مضر را به بیماران تزریق می کنند که منجر به عوارضی مانند سکته مغزی ، نکروز پوستی و موارد دیگر می شود.

هزینه تزریق ژل در اصفهان چقدر می باشد ؟

هزینه تزریق نمودن ژل با توجه به دستمزد بهترین پزشک زیبایی ، نوع و مقدار ژل تزریقی ، ناحیه تحت درمان ، جلسات معاینه و هزینه داروها تعیین می شود.

رضایت مراجعه کننده از پروسه تزریق ژل در کلینیک سپاهان توسط دکتر طالبی

 

تزریق ژل در چانه چگونه است ؟

چانه در زیبایی و فرم چهره تاثیر بسزایی دارد. در صورتی که فرم چانه با سایر اعضای صورت در تناسب نباشد می توان با انجام این پروسه به نواحی چانه به آن حجم و فرم مناسبی داد. تزریق ژل به چانه در اصفهان ، از محبوب ترین روش ها و تکنیک های زیبایی بوده و در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است. از جمله تاثیرات این پروسه زیبایی می توان به برجسته کردن چانه ، متقارن کردن چهره و همچنین درمان چروک ها اشاره نمود.

تزریق ژل به بینی

در مواردی که بینی دارای فرورفتگی ، انحراف و یا شکستگی های جزئی باشد ، می توانید برای برطرف کردن این مشکلات به بینی خود ژل تزریق نمایید. تزریق کردن ژل به بینی در کمترین زمان بدون ایجاد عارضه و دوره نقاهت انجام می شود و نتیجه آن را می توانید در بازه زمانی کوتاهی مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این پروسه با نتایج موقتی همراه بوده و برای تداوم و ماندگاری بیشتر لازم است در بازه های زمانی خاص ، مجدد تزریق انجام دهید. افرادی که بینی آن ها از نمای نیم رخ دارای قوز و یا برآمدگی است بهترین کاندید برای تزریق کردن فیلر به بینی هستند.

جدیدترین تزریق ژل لب

همانطور که می دانید مدل های مختلفی برای تزریق ژل به لب وجود دارد. در واقع بر اساس دوز و تکنیک تزریقی ، لب ها فرم و مدل های مختلفی پیدا می کنند. در حال حاضر ژل لب روسی و ژل لب به فرم طبیعی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مدل ها هستند و بیشتر متقاضیانی که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند خواستار این مدل هستند.

تزریق کردن ژل در بارداری

به صورت کلی توصیه می شود در دوران بارداری از انجام هرگونه درمان غیر ضروری پزشکی پرهیز شود. هیچ گزارشی مبنی بر خطرناک بودن تزریق ژل ها در دوران بارداری وجود ندارد با این حال بهتر است احتیاط شود.

دکتر طالبی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کلینیک سپاهان