همه چیز درباره جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، یک جراحی زیبایی می باشد که با هدف اصلاح ایرادات پلک و ایجاد ظاهری شاداب تر و جوان تر برای افراد انجام می شود.

 

جراحی پلک

 

تاثیر پلک ها در زیبایی

تمامی اجزای صورت بر زیبایی چهره تاثیر گذاراند ، ولی چشم ها جایگاه ویژه تری داشته و از نظر زیبایی شناسی ، مهم ترین جز موجود در چهره می باشند. چشم ها حالات خلقی و هیجانی افراد را منعکس می کنند و می توان گفت که دریچه روح آن ها می باشند.

نشانه های پیری در پلک ها ، خیلی سریع تر از باقی اجزای صورت نمایان می گردند که دلیل آن می تواند پرکاری یا کم کاری تیروئید ، کهولت سن و غیره باشد.

بروز پف در پلک ها و افتادگی آن ها از عوارض شایعی است که به دلایل ذکر شده در پلک ها ایجاد شده و ظاهر چشم ها و به طور کلی زیبایی و شادابی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب ناراحتی افراد و مراجعه آن ها به جراحان زیبایی می شود.

عمل جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک که به آن بلفاروپلاستی نیز اطلاق می شود ، می تواند بر روی پلک بالا ، پایین یا هر دو انجام شود که هر کدام از آن ها هزینه های مختلفی را در بر می گیرد.

مکان ایجاد برش در جراحی پلک بالا بر روی چین هایی است که به طور طبیعی بر روی پلک ها قرار دارند ، به همین دلیل احتمال باقی ماندن اثر آن ها بعد از جراحی زیبایی پلک بسیار کم می باشد.

در بلفاروپلاستی پلک بالا ابتدا پوست اضافی برداشته می شود و اگر در زیر آن کیسه های چربی وجود داشته باشد ، چربی های اضافی نیز برداشته شده و سپس محل برش ها بخیه زده می شود. محل ایجاد برش در بلفاروپلاستی پلک پایین ، اگر میزان بیرون زدگی چربی ها و پف پلک زیاد باشد ، درست در زیر خط مژه ها خواهد بود ؛ ولی اگر میزان آن معمولی یا کم باشد چربی ها را می توان با ایجاد برش سطحی خارج نمود.

عوارض ناشی از جراحی پلک

بعد از جراحی پلک و به دلیل تغییرات صورت گرفته در پلک ها ممکن است که اطراف چشم مقداری متورم و کبود شود که این ورم و کبودی بعد از گذشت دو هفته و به تدریج کمتر خواهد شد. همچنین این امکان وجود دارد که چشم ها دچار خشکی شوند که امری طبیعی بوده و با استفاده از برخی پمادها و قطره های چشمی قابل رفع می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نیز همانند سایر عمل های زیبایی ، شامل دوره بهبودی می باشد ؛ داشتن اطلاعات در رابطه با دوره پس از جراحی به اندازه فرایند عمل ، دارای اهمیت می باشد ؛ به همین علت ، در ادامه به توضیح در ارتباط با این موضوع پرداخته ایم ؛ با ما همراه باشید.

  • در ابتدای دوره بهبودی جراحی پلک ، افراد ممکن است با احساس درد خفیف ، تورم ، قرمزی ، سفتی پلک ها و از این قبیل موارد رو به رو شوند که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که ، مسئله ای طبیعی بوده و به مرور از بین می رود ؛ لازم به ذکر است ، رعایت توصیه های پزشک موجب تسریع در بهبودی موارد ذکر شده نیز می گردد .
  • توصیه می شود در 24 ساعت ابتدایی پس از جراحی زیبایی پلک ، تنها نمانده و یک فرد همراه شما باشد.
  • در دوران نقاهت جراحی پلک ، باید فعالیت های خود را محدود کرده و از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب نمایید.
  • داروهای تجویز شده توسط پزشک ، می تواند موجب تسکین درد ناشی از جراحی شده و از بروز بسیاری از خطرات ؛ از جمله عفونت و از این قبیل موارد جلوگیری نمایند ؛ بنابراین ، در مصرف آن ها دقت نمایید.
  • با استفاده از کمپرس یخ می توان موجب کاهش تورم ناشی از بلفاروپلاستی شد ؛ بنابراین ، استفاده از آن را فراموش نکنید.
  • برش های ناشی از عمل جراحی بلفاروپلاستی ، پانسمان نمی شوند و بر روی آن ها پماد زده می شود که ممکن است ، موجب تاری دید شود ؛ بنابراین ، در این باره نگران نباشید.
  • استفاده از قطره چشم موجب مرطوب شدن و طراوت چشم ها می گردد ؛ تحت نظر پزشک از آن استفاده نمایید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × سه =

Call Now Button