جراحی پلک

جراحی پلک یک جراحی زیبایی می باشد که با هدف اصلاح ایرادات پلک و ایجاد ظاهری شاداب تر و جوان تر برای افراد انجام می شود.

 

جراحی پلک

 

تاثیر پلک ها در زیبایی

تمامی اجزای صورت بر زیبایی چهره تاثیرگذارند ولی چشم ها جایگاه ویژه تری داشته و از نظر زیبایی شناسی مهم ترین جز موجود در چهره می باشند.

چشم ها حالات خلقی و هیجانی افراد را منعکس می کنند و می توان گفت که دریچه روح آن ها می باشند.

نشانه های پیری در پلک ها خیلی سریع تر از باقی اجزای صورت نمایان می گردند که دلیل آن می تواند پرکاری یا کم کاری تیروئید، کهولت سن و غیره باشد.

بروز پف در پلک ها و افتادگی آن ها از عوارض شایعی است که به دلایل ذکر شده در پلک ها ایجاد شده و ظاهر چشم ها و به طور کلی زیبایی و شادابی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب ناراحتی افراد و مراجعه آن ها به جراحان زیبایی می شود.

عمل جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک که به آن بلفاروپلاستی نیز اطلاق می شود می تواند بر روی پلک بالا، پایین یا هر دو انجام شود که هر کدام از آن ها هزینه های مختلفی را در بر می گیرد.

مکان ایجاد برش در جراحی پلک بالا بر روی چین هایی است که به طور طبیعی بر روی پلک ها قرار دارند، به همین دلیل احتمال باقی ماندن اثر آن ها بعد از جراحی زیبایی پلک بسیار کم می باشد.

در بلفاروپلاستی پلک بالا ابتدا پوست اضافی برداشته می شود و اگر در زیر آن کیسه های چربی وجود داشته باشد، چربی های اضافی نیز برداشته شده و سپس محل برش ها بخیه زده می شود.

محل ایجاد برش در بلفاروپلاستی پلک پایین، اگر میزان بیرون زدگی چربی ها و پف پلک زیاد باشد درست در زیر خط مژه ها خواهد بود ولی اگر میزان آن معمولی یا کم باشد چربی ها را می توان با ایجاد برش سطحی خارج نمود.

عوارض ناشی از جراحی پلک

بعد از جراحی پلک و به دلیل تغییرات صورت گرفته در پلک ها ممکن است که اطراف چشم مقداری متورم و کبود شود که این ورم و کبودی بعد از گذشت دو هفته و به تدریج کمتر خواهد شد.

همچنین این امکان وجود دارد که چشم ها دچار خشکی شوند که امری طبیعی بوده و با استفاده از برخی پمادها و قطره های چشمی قابل رفع می باشد.

درباره sepahanadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو + هجده =