بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست

پوست زیبا و بدون لک و چروکیدگی تاثیر به سزایی در زیبایی و جذابیت فرد دارد ، جوانسازی پوست امروزه با متدهای مختلفی قابل انجام است که در این مقاله قصد داریم برخی از آن ها را توضیح دهیم. کلینیک پوست و مو و لیزر سپاهان با جدیدترین روش جوانسازی پوست اقدام به برطرف کردن مشکلات ظاهری افراد می کند. ( لیفت صورت با نخ )

لیفت با نخ

جوانسازی پوست صورت با نخ ، یکی از روش های ایمن جوان سازی پوست می باشد که با استفاده از نخ های بسیار ظریف و سوزن قابل انجام است. در این روش جوانسازی پوست ، پزشک پس از تعیین نقاط ورود نخ و خروج آن ، نخ را وارد پوست کرده و پس از کشیدن و گره زدن آن ها در زیر پوست پنهان می کند. لیفت صورت با نخ ، به دلیل کاربردهای زیادی که دارد ، امروزه یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی ، محسوب می شود.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با تزریق چربی

تزریق چربی ، نوع دیگری از روش های جوانسازی پوست می باشد که با استفاده از چربی های خود فرد اقدام به رفع مشکلات ظاهری فرد می شود. در این روش ، چربی مورد نیاز برای تزریق از بافت هایی ؛ همچون شکم و پهلو و ران های تهیه شده و پس از قرار گرفتن در سانتریفیوژ و جدا شدن املاح اضافی از آن با استفاده از سرنگ در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

در جوانسازي پوست با تزريق چربي ، به دلیل اینکه از چربی های بدن خود فرد استفاده شده ایجاد حساسیت نمی کند. با افزایش سن ، میزان بافت چربی صورت کاهش می یابد که این امر در نهایت ، منجر به افتادگی و شل شدگی پوست صورت می شود ؛ برای رفع افتادگی پوست صورت ، راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن ها تزریق چربی می باشد.

با تزریق چربی ، می توان باعث حجم دهی صورت و در نهایت ، جوان تر به نظر رسیدن افراد شد. تزریق چربی ، را می توان در نواحی متفاوت بدن ؛ همچون پشت دست ، گونه ، زیر چشم ، لب ، چانه ، واژن ، باسن و غیره انجام داد.

برای تزریق چربی ، ابتدا از نواحی مختلف بدن چربی های اضافی گرفته می شود و پس از خالص شدن چربی به کمک دستگاه سانتریفیوژ ، جراح اقدام به تزریق چربی خالص به نقاط مورد نظر می نماید.

تزریق چربی ، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است ؛ به همین دلیل باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد ؛ کلینیک سپاهان ، متشکل از متخصصان با تجربه ای می باشد که در این زمینه ، بسیار مهارت دارند ، برای اطلاع از نشانی کلینیک سپاهان به قسمت تماس با ما سایت مراجعه کنید.

 

مزایای تزریق چربی

  • ماندگاری آن طولانی می باشد و در اثر انجام ورزش یا رژیم ، چربی های تزریق شده از بین نمی روند.
  • ظاهر افراد پس از تزریق چربی ، حالت طبیعی خود را حفظ می کند.
  • احتمال بروز عفونت بعد از تزریق چربی ، بسیار کم می باشد.

تزریق پی آر پی

پی آر پی ، در واقع پلاسمای غنی شده از پلاکت خون فرد می باشد که برای بازسازی و تحریک کلاژن سازی در پوست ، تزریق می شود. در این روش ، به دلیل اینکه پی آر پی مورد نیاز برای تزریق از خون خود فرد تهیه می شود ؛ بدون عارضه می باشد.

تزریق پی آر پی ، که تحت عنوان پلاکت درمانی نیز شناخته می شود ؛ جزء روش های درمانی جدید محسوب شده و علاوه بر جوانسازی ، برای درمان بسیاری از بیماری ها ؛ همچون ریزش مو ، درمان آسیب استخوان و غیره نیز کاربرد دارد.

مراحل تزریق پی آر پی

برای تزریق پی آر پی ، ابتدا باید از بیمار خون گرفته شود ؛ سپس ، خون گرفته شده از بیمار درون کیت مخصوص به پی آر پی ریخته می شود ( علت قرار گرفتن خون های گرفته شده از بیمار در داخل کیت مخصوص ، جلوگیری از انعقاد آن می باشد . ) بعد از قرار گیری خون در دستگاه سانتریفیوژ  ، سلول های خونی از هم جدا شده و پلاکت ها برداشته می شوند و آماده تزریق می باشند.

جوانسازی پوست

اکثر افرادی که تزریق پی آر پی ، انجام داده اند ؛ می توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند و نیازی به استراحت ندارند. نتایج تزریق پی آر پی ، پس از گذشت حدودا چند هفته ، قابل مشاهده می باشد.

کاربرد پی آر پی

  1. رفع چین و چروک های پوستی
  2. رفع پف و گودی زیر چشم
  3. برطرف کردن تیرگی اطراف چشم
  4. از بین بردن جای جوش
  5. رفع جای سوختگی

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس ، از دیگر روش های جوانسازی پوست می باشد که برای رفع خط خنده ، خطوط پیشانی ، خط اخم و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش ، بهترین مارک ژل و بوتاکس تهیه شده و به میزان مورد نیاز با استفاده از سرنگ در ناحیه تحت درمان ، تزریق می شود. باید گفت ؛ از ژل برای حجیم کردن لب ها و گونه نیز استفاده می شود.

 

مزوتراپی

تزریق مزوتراپی ، از دیگر روش های جوان سازی پوست می باشد که با استفاده از سرنگ مواد فعال بیولوژیکی و معدنی در ناحیه مورد نیاز تزریق می شود. این مواد ، باعث تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست می شود.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ ، نوعی دستگاه جوانسازی می باشد که شامل سوزن های ظریف و کوچکی است. این سوزن ها با قرار گرفتن بر روی ناحیه مورد نظر پوست وارد لایه دوم پوست شده و سیستم ایمنی بدن را فعال می کند. زمانی که سیستم ایمنی بدن فعال می شود ، به تولید الاستین و کلاژن سازی مشغول می شود.

جوانسازی پوست صورت با دستگاه rf

دستگاه آر اف ، فرکانس های رادیویی را تولید می کند که با تابیده شدن به پوست باعث تحریک و  ایجاد کلاژن و الاستین جدید در پوست صورت می شود.

 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دوازده + چهارده =

Call Now Button