مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی یکی از ایمن ترین روش های جوانسازی و برجسته کردن لب و گونه می باشد ، کسانی که از این روش استفاده می کنند برای به دست آوردن نتیجه مطلوب بهتر است مراقبت های بعد از تزریق چربی را رعایت کنند. شما می توانید با مراجعه به کلینیک سپاهان در اصفهان به بهترین نتایج از پروسه چربی تزریق شده دست یابید.

 

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی به صورت در اصفهان

در این روش جوانسازی پوست پزشک در یک کلینیک جوانسازی خوب در اصفهان ، ابتدا از ناحیه هایی همچون ران ها ، باسن ، شکم و پهلو چربی برداشته می شود و آماده سازی  تا مواد و املاح اضافی از آن جدا شود. چربی باقی مانده با استفاده از سرنگ جمع آوری می شود و پس از ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر در آن بخش تزریق می شود. البته بهتر است بدانید که انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی می تواند در نتیجه نهایی این پروسه جوانسازی نقش موثر و مفیدی نیز داشته باشد.

بهتر است از چه مواد غذایی بعد از تزریق چربی استفاده شود؟

رعایت روتین غذایی سالم جنبه های مثبت فراوانی داشته که در مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز باید به آن توجه بسیاری نیز داشت. در ابتدا باید بگوییم کاهش وزن و یا آغاز یک برنامه غذایی رزیمی می تواند این پروسه را دچار اختلال کند ، بنابراین تا مدت زمانی که پزشک به شما توصیه می کند از آغاز این موارد خودداری کنید. اما استفاده از برخی مواد غذایی می تواند در کاهش التهاب و تاثیر گذاری بیشتر به شما کمک بسیار مفیدی کند ، برای مثال در این مواقع مصرف چربی های طبیعی مانند آووکادو ، ماهی غزل آلا و نارگیل ، بادام و محصولات غذایی دیگر نیز توصیه می شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد

 • تا سه هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • به مدت دو روز از رفتن به حمام ، سونا ، استخر خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • بیمار بعد از تزریق  از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان جدا پرهیز کند.
 • داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده است راس ساعت استفاده کنید.
 • تا یک هفته از انجام فعالیت های سنگین که باعث تعرق زیاد می شود خودداری کنید.
 • به مدت 72 ساعت پس از تزریق چربی هنگام استراحت دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 • در صورتی که پس از تزریق علائم غیر طبیعی داشتید حتما به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید.
 • به مدت 48 ساعت پس از تزریق به صورت برای کاهش تورم وکبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • در صورتی که تزریق چربی در اصفهان به دست انجام داده اید تا دو هفته از انجام فعالیت های غیر ضروری خودداری کنید.
 • تا مدتی که پزشک مشخص کرده است از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین ، آسپرین و غیره استفاده نکنید.

دیگر مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت چیست ؟

رژیم غذایی مناسب

بعد از اینکه تزریق چربی انجام دادید ، در مراقبت های بعد از تزریق چربی ، حتما برنامه غذایی سرشار از پروتئین،سبزیجات و میوه ها تهیه کنید و از خوردن غذاهای بسیار چرب خودداری کنید. چربی های سالم مانند روغن ماهی ،آووکادو وغیره را همچنان می توانید مصرف کنید.

هیدراته بمانید

سعی کنید با نوشیدن به میزان کافی آب بدن خود را هیدراته نگه دارید و از خشک ماندن آن در دوره مراقبت های بعد از تزریق چربی خودداری کنید. آب میوه های طبیعی نیز می تواند در برنامه غذایی تان قرار گیرد.

داروها

معمولا داروهایی توسط پزشکان بهترین کلینیک جوانسازی پوست در اصفهان ، به عنوان مسکن و انتی بیوتیک در مواقع رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی در اصفهان ، برایتان تجویز می شود. در صورتی که درد دارید می توانید از مسکن ها برای تسکین استفاده کنید.اما مصرف انتی بیوتیک ها بسیار ضروری می باشد زیرا قادر است از بروز عفونت جلوگیری کند هر 6 ساعت یکبار از این داروها استفاده کنید و دوره درمان را حتما کامل کنید.

فعالیت ها

از انجام هرگونه فعالیت نیاز به تحرک بالا تا چند روز ابتدایی در مراقبت های بعد از تزریق چربی ، خودداری کنید و در صورتی که کارتان سنگین می باشد حتما چند روزی را مرخصی بگیرید. بعد از گذشت یک هفته ممکن است احساس کنید در صورتتان حالت ناقرینگی مشاهده می کنید که کاملا طبیعی می باشد نگران نشوید و به مواضع مورد تزریق قرار گرفته دست نزنید و آنرا مالش ندهید بعد از مدتی تورم برطرف شده و نتایج یکسان به نظر خواهند آمد.

کمپرس های سرد 

شما می توانید با بکارگیری از یک کمپرس یخ ، به صورت غیر مستقیم سبب کاهش التهاب ، کبودی و تورم دیگر عوارض این پروسه در مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز شوید.

نکته: منظور از قرار دادن غیر مستقیم کمپرس های یخ ، قرار دادن آن ها در یک حوله و استفاده در محل مورد نظر می باشد.

⭐ تزریق چربی در کلینیک سپاهان در اصفهان 

چه نکاتی را به هنگام شست و شوی محل تزریق چربی باید رعایت کنیم؟

لازم است در مراقبت های بعد از تزریق چربی در اصفهان ، توجه بسیاری به دمای آب مصرفی خود داشته باشید. هرگز از اب بسیار سرد و یا بسیار گرم استفاده نکنید ، زیرا دمای پایین آب می تواند سبب گلوله شدن چربی در زیر پوست و دفرمگی محل تزریق شود ، همچنین دمای بسیار بالا می تواند اثرات درمانی و زیبایی را کاهش دهد و در واقع سبب بی تاثیر بودن این تکنیک نیز شود. توصیه می شود در این مواقع از آب ولرم برای شست و شوی ناحیه مورد نظر خود استفاده کنید.

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

باید پاسخ دهیم که تزریق چربی جزء روش هایی است که میزان ماندگاری آن بالا می باشد، اما به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش میزان ماندگاری چربی ترمیم مکرر و رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی تاثیر بسزایی دارد.

عوارض چربی تزریق شده در صورت چیست ؟

تزریق به صورت چربی اگر توسط یک پزشک مجرب و در یک کلینیک زیبایی در اصفهان انجام شود و بیمار مراقبت های بعد از تزریق چربی را رعایت کند هیچ گونه عوارضی ندارد.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت می باشد و برخی از افراد پاسخ خوبی دریافت می کنند و ماندگاری دائمی خواهند داشت ولی برخی از انها بعد از مدتی ماندگاری کمی دارند البته درصد خیلی زیادی از افراد میزان رضایت بالا نسبت به این تزریق داشته اند. در صورتی که مراقبت های بعد از تزریق چربی را خوب و مو به مو انجام دهید معمولا نتیجه بسیار عالی در انتظارتان خواهد بود و جای نگرانی وجود ندارد.

آیا زیبا جویان بعد از پروسه پیوند چربی می توانند از محصولات آرایشی استفاده کنند؟

استفاده از هرگونه محصولات آرایشی و بهداشتی به هنگام رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی یکی از موارد مهم بوده که زیبا جویان باید به آن توجه کافی داشته باشند. این محصولات می توانند سبب بروز عفونت و آلوده شدن محل تزریق شوند ، به همین منظور توصیه می شود تا بهبودی کامل از مصرف آن ها خودداری کنید. البته استفاده از ضد آفتاب های مناسب پوستتان با توجه به نظر پزشک مانعی نخواهد داشت. همچنین بعد از اتمام دوره مراقبتی سعی کنید از محصولات مناسب و غیر تقلبی استفاده کنید.

عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی چه عوارضی را به همراه دارد؟

در صورت نداشتن دقت و توجه کافی جهت رعایت مراقبت های بعد از پیوند چربی ، زیبا جویان با برخی عوارض جانبی رو به رو خواهد شد ، این عوارض می تواند به صورت شدید و معمولی بروز پیدا کنند و حتی می توانند به مرور شدت یابند. برای مثال عوارضی همچون التهاب ، تورم و کبودی شایع بوده که به مرور و با رعایت اقدامات مراقبتی بهبود می یابند ، اما در صورت عدم بهبودی می توانند تشدید شوند. همچنین بهتر است بدانید که عدم مصرف دارو های توصیه شده سبب عفونت و آبسه خواهند شد ، که مصرف به موقع آن ها از این موارد پیشگیری خواهد کرد. اگر به دنبال دست یابی به نتیجه عالی از این پروسه زیبایی هستید اقدامات مراقبتی را به خوبی و با دقت بسیار بالایی رعایت کنید و از پشت گوش انداختن آن جدا خودداری کنید تا در کمترین زمان به نتایج فوق العاده دست یابید.

دکتر طالبی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کلینیک سپاهان