لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یکی از روش های نوین در جوانسازی پوست می باشد که باعث ترمیم و بازسازی پوست و تحریک تولید کلاژن سازی می شود. استفاده از این روش باعث قوام و سفتی پوست و رفع چروک های موجود در آن می شود. برای انجام این تکنیک جوانسازی پوست می توانید به کلینیک سپاهان در اصفهان مراجعه کنید.

 

لیزر فرکشنال

 

مزایای لیزر فرکشنال چیست؟

 • بیمار به استراحت بعد از لیزر نیاز ندارد.
 • نتیجه حاصل از این روش ماندگار می باشد.
 • این روش ایمن بوده و هیچ عوارض جانبی ندارد.
 • این روش جوانسازی پوست هیچ گونه جای زخم و اسکار بر روی پوست ایجاد نمی کند.

مراقبت از پوست قبل از لیزر فرکشنال

 • پس از لیزر در کلینیک سپاهان شهر اصفهان ، می بایست از برنزه شدن و یا قرار گرفتن مستقیم در معرض نور آفتاب جلوگیری کنید.
 • به مدت 4 هفته پیش از درمان ، هر روز از ضد آفتابی با طیف وسیع استفاده نمایید.
 • حداقل 3 روز پیش از درمان از داروهایی که سبب حساسیت به نور مستقیم خورشید می شوند (همچون داکسی سایکلین یا مینوسایکلین) را کنار بگذارید.
 • در صورتی که سابقه تبخال در ناحیه تناسلی و دهان دارید و یا اینکه در ناحیه تحت درمان خود زونا دارید ، حتما از قبل به پزشک اطلاع دهید.
 • امکان دارد که پزشک متخصص پوست از فرد بخواهد داروهای ضد ویروسی همانند والاسیکلوویر یا آسیکلوویر را در مدت 2 روز قبل و 3 روز بعد از درمان مصرف کند که می بایست مطابق تجویز ایشان انجام شود.
 •  اصلاح یا استفاده از هر گونه مواد آرایشی با پایه مینرال بلافاصله بعد از درمان انجام می شود. بیماران بسته به شرایط پوستی خود در بیشتر موارد ، مستقیماً پس از درمان و یا روز بعد می توانند به فعالیت های روزانه و همچنین محل کار خود برگردند.

عوارض لیزر فرکشنال

به ‌طور کلی این دستگاه نسبت به میزان درمان ، ممکن است عوارضی کوتاه مدت در فرد ایجاد کند که خطری برای شخص به وجود نمی آورد و کاملا زودگذر است. برخی از عارضه های جانبی پس از درمان‌ های لیزر فرکشنال تهاجمی و یا سایشی است که عبارتند از :

 • حساسیت جزئی مانند پوسته پوسته شدن و تورم تا یک هفته بعد از درمان رخ می دهد که می توان با کیسه یخ در فاصله های 10 دقیقه ای تا 24 ساعت ابتدایی اقدام به برطرف شدن آن کرد.
 • قرمزی ، سوزش و خشکی صورت
 • پیگمانتاسیون بعد از التهاب که عموما در بیماران با سابقه هیپرپیگمانتاسیون یا افراد با انواع پوست تیره رخ می دهد.

فرکشنال چه تفاوتی با تکنیک میکرونیدلینگ دارد؟

میکرونیدلینگ و تکنیک لیزر فرکشنال هر دو در جوانسازی پوست دارای تاثیرات فوق العاده ای می باشند ، البته با این تفاوت که میکرونیدلینگ زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که میزان آسیب های پوستی عمیق باشد و با درمان های سطحی بهبود نیابد. همچنین در میکرونیدلینگ پوست زیبا جو ضخیم تر شده که نتایج طولانی تری را به نسبت فرکشنال خواهد داشت. توصیه می شود در صورتی که به دنبال رفع چین و چروک های سطحی هستید از تکنیک فرکشنال بکار گیرید و به هنگام مواجه با آسیب های عمقی روش هایی همچون میکرونیدلینک را امتحان کنید.

مدت زمان ریکاوری تکنیک فرکشنال چگونه است؟

در ابتدا بهتر است بدانید که لیزر فرکشنال برا افراد با تمامی افراد با رنگ های پوستی متفاوت کاملا ایمن است. بنابراین برخلاف دیگر روش های درمانی که ممکن است زمان ریکاوری 7 الی 10 روز زمان ببرد و یا پروسه ای مراقبتی و طولانی داشته باشد ، درمان های سطحی زمان کمتری برده که شما تنها می توانید بعد از 24 ساعت روتین مراقبتی پوست گذشته خود را مجدد آغاز کنید.

لیزر فرکشنال چه کاربردی دارد؟

 • جوانسازی پوست
 • لیفتینگ پوست
 • از بین بردن چروک های ریز
 • رفع فرو رفتگی های پوست
 • جلوگیری از پیری پوست
 • از بین بردن جای سوختگی
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • رفع چین و چروک اطراف چشم
 • رفع لک های به وجود آمده بر اثر افزایش سن
 • از بین بردن جای زخم و اسکار، جای جوش و آکنه
 • رفع ترک های موجود بر روی شکم و سایر ناحیه های بدن

 

💢 جوانسازی صورت با لیزر فرکشنال در کلینیک تخصصی پوست ، مو و لیزر سپاهان در اصفهان 💢 

 

 

تکنیک کار لیزر فرکشنال چگونه می باشد؟

برای جوانسازی پوست با فرکشنال حدود 6 جلسه با فاصله 3 تا 6 هفته لازم می باشد. در هر جلسه درمانی با فرکشنال حدود بیست در صد از وسعت آن ناحیه تحت درمان قرار می گیرد و بقیه ناحیه ها سالم می ماند. در جلسات بعدی ناحیه های دیگر درمان می شوند. از موارد برتری لیزر فرکشنال بدون درد بودن آن است که بیمار احساس درد نمی کند و ناحیه لیزر شده احتیاجی به پانسمان ندارد.

لیزر فرکشنال برای چه نواحی قابل استفاده می باشد؟

لیزر فرکشنال برای تمامی نواحی بدن کاربرد دارد همچنین این عملکرد در مناطقی مانند گردن و دست که کاربرد لیزرهای دیگر محدودیت دارد ، اثرات بهتری ایفا می کند.

تیره شدن پوست پس از لیزر فرکشنال

تولید کلاژن پوست با افزایش سن ، رو به کاهش است و به‌ تدریج ساختارهای حمایت‌ کننده‌ پوست از بین می ‌روند. قرار گیری در معرض اشعه‌ فرابنفش خورشید به طور روزانه و همچنین موارد دیگر موجب چروک شدن پوست و رنگ ‌پریدگی آن می شود. از این رو توسط لیزر فرکشنال می ‌توان جای جوش ، چین و چروک‌ های ریز و همچنین لکه‌ های قهوه ‌ای آن را برطرف کرد و پوست را شاداب و جوان تر کرد. لیزر فرکشنال تکنیکی غیرتهاجمی است که توسط آن ، پوست آسیب ‌دیده بازسازی می شود. هدف لیزر فرکشنال تحریک کلاژن لایه اول و دوم پوست و همچنین جوانسازی آن است. در صورت بالا بودن تجربه پزشک انجام دهنده لیزر و استفاده از دستگاهی مدرن و پیشرفته ، عوارض پوستی همچون لکه های سفید ، قهوه ای و همچنین تیره شدن پوست پس از لیزر در قیاس با لیزر نسل قدیم بسیار کم می باشد. البته با عمیق بودن اسکارها ، پزشک برای تأثیر بهتر مجبور به استفاده از قدرت بالای دستگاه می باشد ، که در این صورت اگر لکی ایجاد شد ، حداکثر طی دو ماه بهبود می یابد.

مراقبت بعد از فرکشنال به شرح ذیل می باشد

 •  تا سه روز از اعمال فشار و سایش پوست خودداری کنید.
 • از کرم های محافظ پوست مانند وازلین تا ده روز استفاده کنید.
 • از روز دوم استفاده از ضد آفتاب مناسب الزامی می باشد.
 • تا یک ماه از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • از شستن صورت بعد از لیزر فرکشنال به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
 • تا دو هفته از تحریک پوست با ادکلن یا مواد حاوی الکل خودداری کنید.
 • در صورت بروز هر گونه مشکلی با پزشک معالج یا بهترین کلینیک در اصفهان دکتر طالبی تماس بگیرید.
 • در این مدت نباید از کرم های برنزه کننده و سالن های مخصوص برنزه شدن استفاده کنید.
 • در صورتی که احساس سوزش شدید در ناحیه تحت درمان داشتید، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از هفت روز ممکن است دلمه های قهوه ای رنگی بر روی پوست ایجاد شود، از کندن آن ها خودداری کنید.

آیا همه افراد در هر رده سنی می توانند از این روش جوانسازی بکار گیرند؟

کاندیدای مناسب و اصلی برای استفاده از  تکنیک لیزر فرکشنال افراد در رده سنی 30 الی 50 سال می باشد ، زیرا پوست آن ها دچار کاهش تولید کلاژن و پیری شده و نیازمند بازسازی مجدد می باشد ، البته در صورتی که در سلامت کامل باشند و به هیچ نوع بیماری زمینه ای خاص و پوستی مبتلا نباشند.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه فرکشنال نمی باشند؟

 1. افراد دارای زخم و یا عفونت های فعال پوستی
 2. افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند
 3. افرادی که بیماری های پوستی مبتلا هستند
 4. افرادی که دارو های خاصی همانند داروی فشار خون مصرف می کنند.

درمان با لیزر فرکشنال

 درمان با لیزر فرکشنال یک درمان غیرتهاجمی است که با دستگاهی ، پرتو لیزر به هزاران ناحیه درمانی میکروسکوپی تقسیم و ارسال می شود و بخش تحت درمان پوست را در یک زمان مورد هدف قرار می‌ دهد. این امر دقیقا همانند تصویر عکاسی پیکسل به پیکسل تغییر و یا بهبود می ‌یابد. لیزر فرکشنال در واقع برای درمان شکاف های پوستی آسیب دیده با متدهای لیزر فرسایشی و غیر سایشی استفاده می شود. درمان ‌های لیزر فرکشنال عمدتاً بر سطح اپیدرم یا همان سلول‌های سطحی پوست بر روی کلاژن و لایه میانی پوست انجام می شود ، البته در لایه‌های اپیدرمی و عمقی پوست نیز تاثیرگذار است.

اگرچه لیزر فرکشنال در درمان اختلالات رنگدانه ‌ای تجویز می شود ، اما خود درمان نیز می‌ تواند به پیگمانتاسیون پس از التهاب منجر شود. لیزر فرکشنال را در هر ناحیه ای از بدن می توان استفاده کرد ، اما در قیاس با متدهای قدیمی ، به ویژه برای سینه ، گردن و دست‌ها بسیار مفیدتر است. درمان با لیزر فرکشنال در خصوص پویکیلودرما  یعنی همان لک در ناحیه سینه و گردن موثر می باشد. لیزر فرکشنال در همه انواع پوست بیماران مورد استفاده قرار می گیرد ، اما روش های آن به نوع پوست ، سن بیمار ، قرار گیری در معرض نور آفتاب و نواحی مختلف بدن تفاوت دارد.

نتایج لیزر فرکشنال

پس از لیزر ، اغلب پوست دچار ورم می ¬شود که فرد می بایست برای رفع آن به مدت 12 تا 24 ساعت از کمپرس آب یخ استفاده کند . پس از این فرایند ، حالت آفتاب سوختگی در بخش لیزر شده نمایان می ¬شود که نگران کننده نیست و طی 3 تا 6 روز با پروسه پوست اندازی از بین می رود. پزشک در این زمان برای ترمیم سریعتر پوست ، کرم های ترمیم کننده یا حاوی آنتی بیوتیک تجویز می کند.

قیمت هر جلسه لیزر فرکشنال در کلینیک سپاهان شهر اصفهان چقدر می باشد؟

قیمت جوانسازی پوست با فرکشنال با توجه به ناحیه تحت درمان، دستمزد پزشک خوب در اصفهان و میزان آسیب دیدگی پوست تعیین می شود.

چه کسانی باید لیزر فرکشنال استفاده کنند؟

لیزر CO2 فرکشنال برای اشخاصی که دوست دارند آثاری همچون رنگدانه ها ، زخم و جوش ، خطوط ریز و دیگر بیماری های پوستی را به حداقل می رسانند ، ایده آل می باشد. همچنین توصیه پزشکان این است ، افراد پس از نارضایتی از لیفت صورت یا اثربخش نبودن آن ، می توانند لیزر فرکشنال انجام دهند.

آیا لیزر فرکشنال درد دارد؟

اکثر مراجعین این پروسیجر ، طی لیزر هیچ گونه دردی را احساس نمی کنند ، اما تعداد محدودی ، احساسی شبیه به گزگز شدن را توصیف می ‌کنند. با این حال ، طی این روش می توان از مواد بی حسی در نواحی مورد نظر استفاده کرد ، در این صورت با بی حسی می توان درمان بدون درد را تجربه کرد.

مدت زمان درمان با لیزر فرکشنال

پیش از استفاده از لیزر فرکشنال ، پزشک به جهت جلوگیری از ایجاد دردی ناچیز ، ابتدا از بی‌ حسی موضعی استفاده می ‌کند. سپس طی مدت زمانی در حدود 30 دقیقه است و یا بیشتر ، درمان با لیزر فرکشنال را آغاز می کند . این جلسات اغلب در حدود 3 تا 4 جلسه به جهت اخذ نتیجه مطلوب انجام می شود.

تاثیر لیزر فرکشنال co2 پس از چند جلسه مشخص می ‌شود؟

برای مشاهده تاثیر لیزر co2فرکشنال می بایست حداقل در مدت زمان 2 هفته صبر نمایید. معمولاً به‌ تدریج از هفته دوم درمان ، متوجه تاثیر مطلوب لیزر فرکشنال خواهید شد. طی گذشت زمان می توان نتیجه این پروسه جوانسازی پوست را کاملاً احساس کرد.

پوستی سالم و شفاف توسط لیزرهایco2  فرکشنال

دستگاه‌های لیزر با فناوری co2 فرکشنال ، بسیاری از مشکلات پوستی را از بین می ‌برند و پوستی شفاف را به داوطلبان می بخشند. از این رو به شما عزیزان توصیه می کنیم ، برای رسیدن به نتیجه مثبت از این پروسه ، به دنبال یافتن بهترین کلینیک و متخصص باشید.

دکتر طالبی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کلینیک سپاهان